Künye   |  Bize Ulaşın   |  Giriş Sayfam Yap   |  Sık Kullanılanlara Ekle

PEDAGOJİK FORMASYON RİZE’DE BAŞLADI

PEDAGOJİK FORMASYON RİZE’DE BAŞLADI

Ülke genelinde yaklaşık 100 üniversite’nin baş vurduğu pedagojik formasyon eğitimi...

5 Ağustos 2010 18:17
font boyutu küçülsün büyüsün


Ülke genelinde yaklaşık 100 üniversite’nin baş vurduğu pedagojik formasyon eğitimi sertifika programı YÖK tarafından incelenerek sonuçlandırıldı. Yapılan incelemelerin ardından aralarında Rize Üniversitesi’nin de bulunduğu 23 üniversitenin başvurusu kabul edildi. Kabul edilen başvurular neticesinde her üniversitenin kendi durumuna göre belirlenen sayılarda pedagojik eğitimi sertifikası kadrosu tahsis edildi. Rize üniversitesine verilen eski mezunlara dönük kadro sayısı da 200 olarak belirlendi. Buna göre Rize üniversitesinden mezun olan 200 öğrenciye pedagojik enformasyon sertifikası verilecek.
Rize Üniversitesini tercih eden öğrenciler eğitim bölümlerinin dışındaki öğrencilerde isteklerine göre pedagojik formasyon sertifikası alabilecekler. Bu arada Rize Üniversitesi Lisan Programları Pedagojik Formasyon Eğitimi Yönergesi kabul edilerek yürürlüğe girdi.
Rize Üniversitesinden yapılan açıklamada YÖK tarafından Rize üniversitesine 2011 yılı kayıt döneminde 5368 yeni kayıt alma hakkı tanındı. Buna göre 133 doktora ve Yüksek Lisans kaydı, 3260 Meslek Yüksek Okullularına ve 1970 öğrencide Lisans eğitimi için Rize üniversitesi’ ne kayıt yaptırabilecek.  

yorumlayorum ekle


Yorumlar (2)
  • zeynep şahin / 23 Kasım 2010 18:18

    formasyon

    rize de hemşirelik pedagojik formasyon verebiliyor mu
  • ipek soylu / 15 Ağustos 2010 14:46

    lanet formasyon ve çözüm yolları

    her üniversite kendi öğrencisinemi verecek bu ne saçmalık o küçük beyinlerinizle nasıl bulunduğunuz konuma gelip böyle saçmasapan haksızca kararlar alıyosunuz anlayamıyorum